X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 
IT CENTER
نمایندگی فروش تجهیزات شبکه و مودم های ADSL TP-LINK , GNET
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 66947

 

اساس بازار فارکس بر خرید و فروش ارز کشورها ،فلزات قیمتی و ... به وسیله اینترنت می باشد.

برای اینکه دید روشن تری از این بازار بدست آورید در ادامه تاریخچه شکل گیری بازار فارکس را می آوریم.

 

پس از جنگ جهانی دوم دولت ها جهت بازسازی اقتصاد کشورهای مطبوعشان ،تصمیم گرفتند تا با ثابت  نگاهداشتن قیمت ارزها نسبت به دلار آمریکا با آرامش و آسودگی خیال به تحکیم مبادلات تجاری بین خود بپردازند.این مورد تا سال 1971 بیشتر دوام نداشت و پس از آن بنا بر شرایط خاص جهان قرار بر این شد که ارزها بتوانند به آزادی در قبال یکدیگر مبادله شوند و قیمت یک ارز با توجه به عرضه و تقا ضای بازار تعیین شود و نه بواسطه سیلست دولت ها. پس از آن بانک ها که به لحاظ ماهیت بانکی خود همیشه درگیر جریان ارزهای خارجی بودند به فکر مدیریت منابع ارزی خود افتادند و به همین جهت یک جریان بین بانکی را بوجود آوردند تا بواسطه آن بتوانند ارزهایی راکه فکر می کردند ارزش خود را از دست خواهند داد بواسطه این جریان بفروشند.

لذا بخاطر اینکه هر بانکی استراتژی خاص خود را دنبال می کرد جریانی بنام جریان تبادل ارزهای خارجی ایجاد گردید.در واقع همین جریان تبادل ارزهای خارجی اساس و ساختار بازار فارکس را تشکیل می دهد.

 

تا اواخر دهه 1990 تنها اشخاص با سرمایه های حداقل 10 میلیون دلار می توانستند در بازار فارکس فعالیت نمایند ولی با پیشرفت اینترنت اکنون افراد می توانند با حد اقل سرمایه 20 دلار نیز در این بازار مالی بین المللی تجارت نمایند.

بازار فارکس مکان مرکزی سازمان یافته ای ندارد و یک بازار بین بانکی می باشد در این بازار معاملات ارزی از طریق کامپیوتر و تلفن از نقاط مختلف این کره خاکی انجام می شود.

 

بخش عظیمی از معاملات ارزی در بازار فارکس مربوط به خرید و فروش نقدی ولحظه ای ارز می باشد.این تبادلات ارزی بین دلار آمریکا و چهار ارز اصلی که عبارتند از پوند انگلیس یورو اروپا فرانک سوئیس و ین ژاپن صورت می گیرد.این چهار ارز در مقابل دلار خریدوفروش می شوند.

 

این بازار 24 ساعته بوده که با بازگشایی هر یک از مراکز مالی جهان شروع به فعالیت  می کند به طوری که معاملات ارزی در طول شبانه روز تنها با استفاده از شبکه اینترنت امکان پذیر است.بنابراین بر خلاف سایر بازار های مالی جهان معامله گران بازار می توانند 24ساعته از هرگونه حوادث سیاسی-اقتصادی و اجتماعی که باعث نوسان در این بازر می شود استفاده کنند.

با گسترش روزافزون اینترنت بر تعداد معامله گران بازار فارکس در جهان افزوده می شود.

 

           ****************************************** 

 

دلایل جذابیت بازار فارکس در مقابل بازار سهام و بورس 

 

                                      forex

                                         

 

    فارکس بزرگترین بازار مالی بین المللی می باشد که روز به روز نقدینگی موجود در آن در حال رشد است.

      امکان انجام معامله در طول 24 ساعت شبانه روز به استثنای  شنبه و یکشنبه در بازار فارکس فراهم می باشد.

     هم در بازار صعودی و هم در بازار نزولی می توان به سود رسید.

      امکان فروش کوتاه مدت بدون قوانین دست و پاگیر بازار بورس

      وجود پلت فرم های معاملاتی که با کمترین خطا و کمترین میزان انحراف از قیمت دستورات را به صورت لحظه ای اجرا کنند .

 

    امکان تجارت همه افراد با هر سن و تحصیلات و از هر نقطه جهان در این بازار و کسب درآمد بدون هیچگونه محدودیت ، تنها کافیست افراد به اینترنت دسترسی داشته باشند تا در هر زمان که اراده می نمایند در این بازار جهانی و بین المللی وارد شوند.

 

 

دلایل آگاهی اندک از بازار فارکس

 

یکی از دلایل اصلی محبوبیت این بازار در سراسر جهان  نقد شوندگی بالای بازار می باشد

شما هر لحظه ای که اراده کنید تنها با یک کلیک ساده می توانید  در این بازار به خرید وفروش ارز بپردازید.

همانطوریکه اشاره شد این بازار به دلیل حجم بالای نقدینگی و نوسان زیاد قیمت ها جذابیت خاصی برای مردم سراسر جهان دارد که می خواهند درآمد بالایی را کسب کنند .

متاسفانه در کشور عزیزمان عدم گسترش اینترنت و همچنین هزینه های بالای دوره های آموزشی از جمله دلایلی هستند که مردم اطلاعات کافی در باره چگونگی کسب درآمد از این بازار را ندارند واز مزایای تجارت در بزرگترین بازار مالی بین المللی محروم می باشند. 1       نظرات
دوشنبه 24 خرداد‌ماه سال 1389 :: 07:09 ب.ظ
محمد رضا کاظمی فر