IT CENTER
نمایندگی فروش تجهیزات شبکه و مودم های ADSL TP-LINK , GNET
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 66919با تغییرو تحولات کنونی‌ معادلات بازار سخت افزار بسیار سخت و پیچیده شده است. به همین منظور تصمیم گرفتم مطلبی را در مورد سخت افزار‌های مورد نیاز شما شرح دهم تا شاید راهنمایی برای خرید شما با مشخصات و سخت افزار مناسب تر باشد. اما مبحث اصلی را بیشتر بروی هارد دیسک می گذاریم.

در سیری که در بازار داشتیم با کمبود یک سری از قطعات رو برو شدیم که ناشی‌ از بحران افزایش قیمت دلار و طلا بود. کمبود پردازنده‌های Core i5و Core i7باعث شد قیمت این پردازنده‌ها از مرز ۴۰۰،۰۰۰ تومن عبور کند طوری که این قطعات را در کمتر فروشگاهی میتوانستیم پیدا کنیم. در بازاری که قیمت تمامی‌ قطعات متأثر شده است تنها قطعه که به ظاهر مناسب برای خرید می‌رسید رم بود که تغییرات دلاری و بحران هارد و… تاثیر انچنانی بر روی آن نداشته است، اما قطعه‌ای که شاید نسبت به افت و خیز‌های کنونی ارزش بالای نسبت به خرید خواهد داشت هارد دیسک های SSD می‌باشد. شما برای تهیه هارد دیسک ۵۰۰ گیگا بیتی باید مبلغی حدود ۱۸۰،۰۰۰ تومان پرداخت کنید اما می توانید با ۲۴۰،۰۰۰ تومن یک هارد SSD با ظرفیت ۶۰ گیگا بایت تهیه کنید. شاید در نگاه اول خرید مناسبی نباشد اما وقتی‌ کمی‌ در مورد انتخاب خود دقیق تر شوید متوجه می شوید که با مبلغی مشابه خریدی مناسب کرده اید به دلیل اینکه، درست است که ظرفیت کمتری در اختیار دارید اما سرعت بالای خواندن و نوشتن بر روی این هارد دیسک شما را واقعا به وجد خواهد آورد طوری که شما با این هارد دیسک ویندوز ۷ را در ۱۰ دقیقه نصب خواهید کرد حال همین مساله را برای اجرای نرم افزار‌های نصب شده بر روی این هارد دیسک تعمیم دهید، در ضمن شما میتوانید بعد از مدتی‌ با متعادل شدن قیمت‌ها ،هارد دیسک دیگری تهیه کنید و در کنار این هارد پر سرعت قرار دهید و به عنوان یک ذخیره ساز از آن استفاده کنید. هارد دیسکی که ۱۵ برابر بیشتر از هارد دیسک‌های معمولی‌ به شما توان اجرایی میدهد مطمئنن ارزش بالائی برای شما خواهد داشت. در یک هارد SSD شما می توانید سرعتی معادل ۵۰۰ Mbps برای خواندن و نوشتن داشته باشد. هارد SSD ساختار مشابه رم و فلش دارد.

در تهیه سیستم تنوع انتخاب در مادربورد و رم زیاد است  رم که قیمت مشخص و معقول تری نسبت به بقیه دارد اما  در مورد مادر بورد نکته ای که قابل توجه است این است که شما می توانید ابتدا چیپست مادر بورد را انتخاب کنید و سپس اقدام به انتخاب برند کنید. این قانون که هرچی پول بیشتر بدی بیشتر آش می خوری در مورد مادر بورد مصداق ندارد زیرا چیپ های مختلف فقط امکانت متفاوتی به شما می دهند که شما خیلی از کاربران نیازی به آنها نداشته باشند پس نیاز های خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن خرید کنید عاملی که باعث افزایش قیمت یک مادر بورد می شود علاوه بر چیپست استفاده از امکانات بیشتر یک چیپست است ، طراحی مدار و نوع طراحی و مدار های پاور و حتی هیتسینک استفاده شده در این افزایش قیمت ها تاثیر گذارند. اما آیا همه ما به این امکانات احتیاج داریم؟ خیلی از امکانات مادر بورد های لوکس و گران بها برا ی اورکلاکر ها و بازی خور ها طراحی شده است پس گول امکانات اضافی و پر زرق و ورق را نخورید و یک مادر بورد از برند مناسب با یک چیپست مناسب با امکانات ورد نیاز تهیه کنید ، فروشندگان به فکر جنس داخل مغازه خود هستند نه وسیله ای که نیاز شما پس قبل از خرید با اطلاعات کافی به این کارزار بروید.
 

منبع: نت ویزارد0       نظرات
یکشنبه 23 بهمن‌ماه سال 1390 :: 01:18 ب.ظ
محمد رضا کاظمی فر